Instagram Reklamları

Ekol Bilgisayar olarak Instagram reklamlarında da iddialıyız. Kevin Systrom ve Mike Kreiger tarafından 2010 yılında kurulan ve kuruluşundan itibaren bir buçuk yıl geçmeden 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşan popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, 2012 Nisan ayında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmıştır. Facebook reklamları ile iyi bir başarı yakalayan şirket, 2015 Eylül ayında Instagram reklamlarını Meksika, Türkiye, Hindistan ve Güney Kore’nin olduğu 30 ülkede daha eklieyerek kullanıma sunmuştur. Instagram reklamları kısa sürede dünya çapında hızla büyüme kaydetmiştir ve son dönemde Türkiye’de de büyük ilgi görmüştür.

Instagram, 400 milyondan fazla kullanıcı kitlesi ile dünyanın en büyük mobil reklam platformları arasında yer almaktadır. Firmanızın yada işletmenizin ürün ve hizmetlerini yüksek etkileşim oranı ile yayınlayabilirsiniz. Bütçeniz ve hedefiniz doğrultusunda Instagram reklamlarınız ilgili kitlelere ulaşır. Tüm dijital pazarlama faaliyetleri içinde Instagram reklamları önemli bir yer tutar. Tıklanma sayısı yüksek reklamlar hazırlatmak ve yayınlamak için sosyal medya uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Dijital pazarlamada sponsorlu reklamların karşılık bulabilmesi ve yüksek oranlı yatırım getirisi (ROI) alınabilmesi için SEO dahil tüm sosyal ağlarda yapılan reklam çalışmalarının birbirlerini desteklemeleri gerekmektedir. Seotech, Instagram reklamlarını denetlerken hazırladığı raporlar ile geleceğe yönelik stratejileri de belirler. Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi Instagram reklamlarında da gösterim (CPM) ve tıklama (CPC) başına ödeme seçenekleri mevcuttur.

Instagram reklamları içerisinde reklam modeli olarak kullanabileceğiniz 3 farklı seçenek yer alır. Bunlar; Tek resim (Photo Ads), çoklu resim (Carousel Ads) ve video reklam (Video Ads) dır. Elbette ki tüm bu reklam modellerini kullanırken kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurmak gereklidir. Kullanıcıların olumsuz yönde etkilememesi için Instagram reklamları içeriğinde hedefleme ve ilgi alanı gibi birçok farklı algoritma bulunmaktadır. Bu alanların profesyonel şekilde yürütülmesi ile satış stratejileri ve marka bilinirliği büyük oranda arttırılmaktadır.

Facebook reklamları ile ilgili benzer özelliklere sahip olan Instagram reklamları ile hizmet ve ürününüzün tanıtımını yaparak, marka bilinirliğini arttırma, web sitelerinin trafiğini arttırmak, müşterilerle iletişimde olmak ve satış elde etme konusunda önemli geri dönüşler alabilirsiniz. İnstagram Reklam Çeşitleri ; Yüksek görsel çözünürlüğüne sahip fotoğraflar, En fazla 30 saniye video reklamları, Kısa süre içerisinde geniş kitlelere ulaşabileceğiniz Marquee. Facebook’un satın alması ile beraber, reklam çeşitleri de gelişti. Küçük-büyük tüm firmalar Instagram’ın popülaritesinden yararlanmak için düzenli olarak Instagram’da reklam satın almaktadır. Instagram’da sponsorlu reklam vermek istiyorsanız Ekol bilgisayar firmanız için en uygun stratejiler ile uygun fiyatlı reklamlar yayınlamanızı sağlamaktadır. Instagram hizmetinizi aldıktan sonra Instagram için Ekol bilgisayarın teknik destek fırsatlarından faydalanabilir ve firmanızı bizimle birlikte bir adım hatta daha fazla öne taşıyabilirsiniz Instagram reklam stratejileri ve reklam vermek için bize ulaşabilirsiniz. En yakın zamanda Ekol Bilgisayarı arayınız.